top of page
  • Writer's pictureAustėja Dimaitytė

Projektų valdymo galvos skausmo sprendimas - išorės partneriai


 Žmonės spaudžia rankas

Būti lyderiu ar siekti juo tapti šiuolaikinėje dinamiškoje verslo aplinkoje neretu atveju tampa tikru iššūkiu viską bandant išspręsti savais, vidaus resursais. Tačiau vieną sritį, šiuo atveju - projektų valdymą, galima patikėti išorės partneriui. „Kodėl tai vertinga?“ – greičiausiai paklausite. Yra kelios priežastys. Jei ieškote būdų, kaip padidinti savo verslo veiklos efektyvumą, laiku įgyvendinti projektus ir pasiekti tvarų augimą, išorės projektų valdymo partneriai gali tapti vienu iš raktų į jūsų verslo sėkmę.

ExpertLab asocijuotoji partnerė, teisininkė Austėja Dimaitytė, išskiria šiuos pagrindinius išorės projektų valdymo partnerių privalumus.


  • Nr. 1: objektyvus požiūris. Vienas esminių privalumų, pasitelkiant išorės partnerius projektų valdymui – objektyvaus požiūrio įnešimas. Dažniausiai vidaus komandos gali būti pernelyg artimos projektui, todėl sunku objektyviai nustatyti projekto rizikas ir galimybes. Išorės partneriai į projektą ne tik pažvelgs nauju kampu, bet ir pasiūlys vertingų įžvalgų ir strateginių perspektyvų, galinčių padėti priimti labiau pagrįstus sprendimus, kritiškai pažvelgti į nustatytus prioritetus

  • Nr. 2: specializuota patirtis. Išorės projektų valdymo partneriai dažnai specializuojasi įvairiose pramonės šakose, projektų tipuose ir apjungia ekspertus, turinčius laiko patikrintos patirties ir žinių įvairiose srityse, o tai ypač pasitarnauja įgyvendinant kompleksinius projektus. Šios specializuotos žinios gali užpildyti jūsų vidaus komandos įgūdžių spragas ir užtikrinti, kad projektai būtų valdomi tiksliai. Ir, žinoma, laikantis geriausios praktikos.

  • Nr. 3: išteklių optimizavimas. Ar kada nors buvote priversti atidėti projektą, nes susidūrėte su žmogiškųjų išteklių trūkumu, negalėjote pasamdyti talentų, turinčių itin svarbių įgūdžių? Bendradarbiaudami su išorės partneriais, galite efektyviau optimizuoti savo vidaus išteklius. Taip ne tik  išsprendžiama žmogiškųjų išteklių trūkumo projekte problema, bet ir suteikiama galimybę vidaus komandos susitelkti į pagrindines kompetencijas - išorės partneris pasirūpins projekto planavimo, vykdymo ir stebėsenos subtilybėmis. Toks darbo pasidalijimas dažnai lemia didesnį produktyvumą ir supaprastintą darbo eigą.

  • Nr. 4: rizikos mažinimas. Ko gero, nieko naujo nepasakysime, tačiau reikia nepamiršti - veiksmingas rizikos valdymas kritiškai svarbus projekto sėkmei. Išorės projektų valdymo partneriai įneša daug patirties, leidžiančios ne tik nustatyti, bet ir sumažinti rizikas. Įgyvendindami patikimas rizikos valdymo strategijas, tuo pačiu padeda jūsų įmonei užtikrintai įveikti neapibrėžtumus ir iššūkius, taip galiausiai sumažindami projektų stabdymo ar atšaukimo tikimybę.  

  • Nr. 5: išlaidų efektyvumas. Gana dažnai verslo savininkai mano, kad turėti darbuotojus viduje - pigiau ir paprasčiau. Deja, tai ne visada yra tiesa. Priešingai nei įprasta manyti, išorės projektų valdymo paslaugų pasitelkimas gali būti ekonomiškai efektyvus sprendimas, padedantis išvengti išlaidų, susijusių su darbuotojų samdymu, mokymu, motyvavimu ir išlaikymu.

  • Ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus - nr. 6: didesnis lankstumas. Išorės projektų valdymo partneriai suteikia lankstumo, kurį dažnai sunku pasiekti vien su vidaus komanda. Nesvarbu, ar verslas didėja, ar mažėja, išorės partneriai gali greitai prisitaikyti prie kintančių projekto reikalavimų, užtikrindami, kad ištekliai atitiktų esamus poreikius ir tikslus.


Sprendimas pasitelkti išorės partnerius projektų valdymui yra strateginis žingsnis, galintis pakeisti įmonės veiklos pobūdį. Nesakome, kad tai lengva, ypač jei tai susiję su darbo metodų pokyčiais. Tačiau pasinaudodamos specializuota patirtimi ir efektyviu išteklių valdymu, organizacijos gali pagerinti projektų rezultatus, sumažinti rizikas ir pasiekti tvarų augimą. Nenorime, kad manytumėte, jog išorės projektų valdymo partnerių pasitelkimas yra tik dar viena tendencija. Norime, kad visi į tai žiūrėtų kaip į pagalbą ir pažangią strategiją įmonėms, siekiančioms konkurencinio pranašumo šiuolaikinėse dinamiškose rinkose.

Comments


bottom of page